Met hun sterke vitaliteit en uitstekend opbrengstpotentieel bieden zij een solide basis voor een rendabele en toekomstbestendige tarweteelt.
Hybridetarwe is eigenlijk een gewone tarwe die alleen op een andere manier is veredeld. Hybride tarwerassen komen namelijk voort uit de kruising van zuivere inteeltlijnen. Dit geeft een heterosis-effect dat zorgt voor de extra groeikracht die hybride gewassen kenmerkt.

SU Hybingo in het veld tijdens de aarontwikkeling.
Bij tarwe vertaalt zich dat in de volgende voordelen:

Meerdere ontwikkelde aren van het hybride tarweras SU Hystoric.
Wanneer er stressfactoren aanwezig zijn zoals droogte, storende lagen, hoge temperaturen in de vroege zomer of een minder geschikt voor de tarweteelt, ontwikkelt zich een extra groot wortelpakket. Hybridetarwe manifesteert zich dus onder stressomstandigheden en sub-optimale groeiomstandigheden voor gangbare tarwe als een efficiënt, hoger opbrengend en meer stabiel gewas. Hoe moeilijker de teeltomstandigheden, hoe groter het opbrengstvoordeel voor hybridetarwe.
In Frankrijk, waar jaarlijks het aandeel hybridetarwe verder toeneemt, zie je dat telers op ca. 15 à 20% van hun tarwe areaal een hybride zaaien. Dit zijn vaak de mindere percelen van het bedrijf. De gedachte hierachter is dat hybridetarwe toch een goede opbrengst kan genereren op deze percelen terwijl de gangbare tarwe hier doorgaans tegenvalt. Uit Frans onderzoek is gebleken dat 55% van de hybridetarwe op de minst goede percelen werd gezaaid, slechts 8% op de beste percelen. Daarnaast geeft 82% van de Franse akkerbouwers aan dat hybridetarwe voor hen de oplossing is op de moeilijke percelen.
In Nederland hebben we veel meer goede dan slechte percelen op de akkerbouwbedrijven. Maar we zien dat hybridetarwe ook op goede percelen uitstekend presteert en top-opbrengsten haalt. Hybridetarwe op uitstekende bodems van praktijkpercelen in Ens (Flevoland), in Rottum (het Hogeland in Groningen) en in Kimswerd (Friesland) laten een meeropbrengst zien van gemiddeld 925 kg ten opzichte van de gangbare tarwerassen. Zelfs in de tarweteelt in Nederland is op zeer goede gronden dus een hoge opbrengst te verwachten met hybridetarwe.
SU Hybingo en SU Hystoric zijn kweekproducten van Saaten-Union, in Nederland vertegenwoordigd door Limagrain Field Seeds Nederland.
bron: kweker SAATEN-UNION
Neem contact op met jouw regionale specialist.
Raadpleeg onze kennisbank en haal optimaal resultaat uit je LG zaaizaden.